2022-05-25, trečiadienis, 15:13.     Šiandien Sujainiuose saulė teka 05:07, leidžiasi 21:47, dienos ilgumas 16:39.

Vakaronė „Susipažinkime, kaimynėliai“

2019-06-21, Audrius Noreika
 Vakaronė „Susipažinkime, kaimynėliai“

Gražią penktadienio pavakarę, prie Raseinių rajono kultūros centro Sujainiuose esančiame parkelyje, vyko vakaronė „Susipažinkime, kaimynėliai“. Renginys prasidėjo Gedulo ir Vilties dienos minėjimu. Kaimų bendruomenės „Sujainiai“ tarybos narys Pranas Laurinavičius pasidalino informacija apie tą dieną išvežtus į tremtį Sujainių gyventojus.

 

Sujainiuose, galima sakyti, vieni kitus pažįsta, tačiau metams bėgant gyventojai keičiasi. Senieji gyventojai iškeliauja Anapilin, o į Sujainius atvyksta kiti, nauji bendruomenės nariai. Nenuostabu, kad atsiradus mažai pažįstamų ar visai nepažįstamų žmonių, reikia susipažinti ir su jais. „Susipažinkime, kaimynėliai“ kaip tik ir yra ta puiki proga visiems susieiti, pasidalinti šypsenomis bei artimiau susipažinti su savo kaimynais. Juk visi žinome, kad visos bendruomenės gyvybingumas bei sutelktumas priklauso nuo to ar gyventojai bendrauja ir bendradarbiauja, ar turi stiprų ryšį, ar nori vieni kitiems padėti, kartu pasidžiaugti.

 

Į šventę atvyko patys artimiausi kaimynai iš Paliepių seniūnijos. Seniūnė Rasa Spurgienė, nešina saldžia dovanėle palinkėjo išlikti kaimyniškais, nes tik kaimynas ištiesia pagalbos ranką, išklauso susikaupusias negandas, pataria...

 

Po nuoširdžių palinkėjimų gražią programą dovanojo Raseinių rajono kultūros centro Sujainiuose moterų šokių kolektyvas „Banga“ (vadovė Laura Balserienė) ir mišrus vokalinis ansamblis „Šypsena“ (vadovė Ligita Matelienė). Renginio metu kaimų bendruomenės „Sujainiai“ tarybos narė Janina Tautkienė padovanojo savo rankų darbo paveikslą, į kurį sudėjo visas kūrybines mintis ir išmonę. Vėliau programą tęsė ir visus susirinkusius linksmino grupė „JRJ visada linksmai“ ir Erika. O, kad būtų lengviau susipažinti, įvairūs žaidimai, šokiai keitė vienas kitas. Galbūt gatvėje tik pasisveikinam, o šokio sūkuryje galėjom pabendrauti ir pasidalinti džiaugsmais.

 

Norisi pasidžiaugti, kad šiai šventei visi ruošėmės iš peties. Nuoširdus ačiū: kaimų bendruomenės „Sujainiai“ tarybos nariams, Paliepių seniūnijai ir jų darbuotojams, Jūratei ir Arvydui Blinkams už skanią girą, Virginijui Vaičikauskui ir visiems pagalbininkams, kurie prisidėjo prie šventės organizavimo ir įgyvendinimo.

 

Kaimynas be kaimyno niekaip negali gyvent. Kaimynui ir bėdas išpasakoja, ir džiaugsmais pasidalina. Tegul kaimynų bendrystė tik auga ir stiprėja. Tvirtėja bendruomeniškumo galia, brandindama pasitikėjimą vienas kitu, tirpdydama uždarumą ir atstumus, puošdama bendruomenės ir kiekvieno jos nario, Sujainių gyventojo, gyvenimą.

 

Teksto autorė:

RRKC Sujainiuose kultūrinių renginių organizatorė Rita Visockienė

Teksto nuotraukos Prano Laurinavičiaus

Contact formŠios dienos vardadieniai