2022-05-25, trečiadienis, 17:11.     Šiandien Sujainiuose saulė teka 05:07, leidžiasi 21:47, dienos ilgumas 16:39.

Užgavėnių šventė „Žiema, žiema bėk iš kiemo“ Lakštučių bendruomenėje

2019-03-12, Audrius Noreika
Užgavėnių šventė „Žiema, žiema bėk iš kiemo“ Lakštučių bendruomenėje

Liaudyje sakoma: ,,Jeigu sunkiai per Užgavėnes dirbsi, tai darbams galo nebus visus metus". Užgavėnės – mėgstama ir laukiama šventė, tai tarsi žiemos išvarymo šventė.

 

Šiais metais Raseinių rajono kultūros centras Sujainiuose organizavo Užgavėnių šventę „Žiema, žiema bėk iš kiemo“ Lakštučių bendruomenėje. Į renginį atvyko patys šauniausi ir smagiausi, puikia nuotaika vedini, ir kūrybiškumo nestokojantys kaimynai iš Anžilių bendruomenės. Išgirdusios linksmus juokus ir skambią muziką užklydo čigonių svita ,,iš Rumunijos“. Smagūs šokiai keitė vienas kitą, vyko įvairios rungtys, o suliepsnojus Morei, išrinktos gražiausios Užgavėnių kaukės. Suruoštos Lakštučių kaimų bendruomenės Užgavėnių vaišės leido neskubėti namo.  Šaunu pabuvoti tokioje šiltoje bendruomenėje su puikiais žmonėmis...

 

Čigonės ,,iš Rumunijos“ (Sujainių merginų šokių kolektyvas „Vaivorykštė“) antradienį užsuko į Viduklę, kur vyko puiki Užgavėnių šventė. Pasigrožėjusios lietuviškomis tradicijomis, visus susirinkusius čigonės mokė „Rumuniško sirtakio“, „Rumuniškos kepurinės“, „Rumunų liaudies šokio“, kuris privertė pajudėti ne vieną renginio dalyvį. Prisivalgę skanių Užgavėnių blynų išskubėjome namų link.

 

Teksto autorius Raseinių rajono kultūros centro Sujainiuose kultūrinių renginių organizatorė R.Visockienė.

Teksto nuotraukos: Kaimų bendruomenės „Anžiliai“, Kaimų bendruomenės „Viduklė“, L. Matelienės, R. Visockienės.

Contact formŠios dienos vardadieniai