2022-05-25, trečiadienis, 16:22.     Šiandien Sujainiuose saulė teka 05:07, leidžiasi 21:47, dienos ilgumas 16:39.

Pažintinės - kultūrinės ekskursijos po Lietuvą

2018-08-28, Rita Visockienė
Pažintinės - kultūrinės ekskursijos po Lietuvą

Vasarą, pats gražiausias metų laikas, kai galima laisvą laiką skirti kelionėms. Pasibaigus respublikinei šlagerių šventei „Skinsiu raudoną rožę“, Raseinių rajono kultūros centras Sujainiuose organizavo pažintines – kultūrines keliones po Lietuvą.

 

Liepos mėnesį, kartu su gidu A. Zmitra, vykome į Zarasus, kur mus pasitiko virš septynių ežerų iškilęs miestas. Pasigrožėję įspūdingais kraštovaizdžiais, pasukome Šlyninkos malūno link. Pasitikęs šeimininkas supažindino mus su malūno atsiradimu, pavaišino duonos gaminiais ir iš „Razavų“ miltų iškeptais blynais. Laikas tirpte tirpo, norėjosi vaikščioti po gražiai sutvarkytą teritoriją ir apžiūrinėti nesisukantį vandens malūną. Ilgai neužtrukę išskubėjome aplankyti didingą Stelmužės ąžuolą ir Sartų apžvalgos bokštą. Nors griaustinis griaudėjo ir pranašavo apie artėjantį lietų, tačiau drąsuolių tai neišgąsdino. Įlipę į 36 metrų Sartų apžvalgos bokštą pasigrožėjo ežeringu kraštovaizdžiu.

 

Rugpjūčio mėnesį pasukome link Žemaitijos. Aplankėme Žemaitijos nacionaliniame parke esantį Šaltojo karo muziejų. Trumpam sustojame prie Plungės dvaro. Nors lietus užklupo, bet nesutrukdė ekskursijos po Telšių miestą. Laikas kažkur ištirpo ir artėjo vakaras, o dar kiek liko neaplankytų objektų... Palikome Telšius, nors dar daug ko nespėjome aplankyti ir išvykome į Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvarą.Dvaras randasi Telšių priemiestyje, Ryškėnuose. Daugybę patalpų puošia tautodailės kūriniai, garsių valdovų bareljefai. Dvaro kiemas išpuoštas didingais koplytstulpiais. Taip ir sutemo, nepamatėme atsiveriančio grožio nuo Medvėgalio piliakalnio. O gal tai bus kitos kelionės tęsinys...

 

Contact formŠios dienos vardadieniai